اخبارها » مدارس اسلامی؛ برترین مدارس انگلیستان شد

أضيفت في : 05-11-2019

مدارس اسلامی در انگلستان برای چهارمین سال متوالی توانستند در فهرست برترین مدارس این کشور قرار بگیرند. به گزارش سنی‌آنلاین خبرگزاری شبستان به نقل از سایت الألوکة گزارش داد؛ مدارس اسلامی در انگلیس دستاورد تاریخی و بی‌سابقه‌ای را برای موسسه‌های آموزش اسلامی کسب کردند، به همین دلیل برای چهارمین سال متوالی در فهرست برترین مدارس سراسر انگلستان قرار گرفتند.

 بر اساس این گزارش مدرسۀ دخترانه «توحید اسلام» در شهر بلکبرن در شمال انگلیس رتبه اول، مدرسۀ پسرانه «عدن» در شهر برمنگهام رتبه دوم، مدرسۀ دخترانه «عدن» در شهر کاونتری در غرب انگلیس رتبۀ سوم در فهرست 20 مدرسه برتر را کسب کرده‌اند و پنج موسسه آموزش اسلامی دیگر در رتبه‌های بعدی این فهرست قرار دارند.شورای اسلامی بریتانیا «MCB» در بیانیه‌ای اعلام کرد: علی‌رغم تصورات اشتباه دربارۀ مسلمانان، آمارها نشان داده است که مدارس اسلامی پیشرفت خوبی داشته‌اند.“هارون‌ خان”، دبیرکل شورای اسلامی بریتانیا گفت: باتوجه به عملکرد ممتاز مدارس اسلامی در طول امسال، همگان باید در سایه وجود محیط آموزشی خوب با پشتکار و فداکاری فعالیت کنند.کسب رتبه‌های برتر توسط مدارس اسلامی باعث آرامش و آسایش اقلیت‌های مسلمان در انگلیس شده است. این مسئله همچنین در تغییر تصویر کلیشه‌ای رایج نسبت به این موسسه‌ها و برنامه تحصیلی تصویب‌شده کمک کرده است.
وزارت آموزش انگلیس برای انتخاب مدارس برتر به بعضی از استانداردها همچون: سطح دانش‌آموزان در مواد درسی علمی مانند: ریاضی، فیزیک، علوم، معدل پایان سال، سطح پیشرفت دانش‌آموزان بین ترم‌های درسی، میزان فارغ‌التحصیلان از مدرسه و ادامۀ تحصیل در آموزش عالی تکیه دارد که بر اساس این معیارها، مدارس اسلامی توانستند به رتبه‌های بسیار بالا دست یابند. این مدارس باوجود فقدان حمایت دولتی رتبه‌های برتر را کسب کرده‌اند.گفتنی‌ست؛ در انگلیس نزدیک به یک‌هزار و 600 مدرسۀ اسلامی وجود دارد که در این مدارس بیش از 200 هزار دانش‌آموز تحصیل می‌کنند.
مصدر: سني او لاين