اخبارها » تأکید بر برخورد با توهین‌کنندگان به مقدسات اسلامی در مالدیو

أضيفت في : 05-11-2019

یکی از رهبران دینی مالدیو خواستار برخورد با توهین‌کنندگان به مقدسات اسلامی در این کشور شد. به گزارش سنی‌آنلاین، “شیخ الیاس حسین” از مقامات و مسئولین مالدیو خواست علیه کسانی که تلاش می‌کنند از اسلام تصویر نادرست و بدی را ارائه دهند اقدام کنند.

 الیاس که جمعه‌شب در مراسمی که پیرامون بررسی سیرت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم برگزار شده بود، سخن می‌گفت،‌ خاطرنشان کرد: هرکسی که به دین اسلام توهین می‌کند و عقاید و اصول اسلامی را به چالش می‌کشد، باید در قبال اقدامات خود پاسخگو باشد. بنابراین می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم تا از رئیس‌جمهور، معاون رئیس‌جمهور و اعضای مجلس تقاضا کنم که در این مورد فکری بکنند.وی در ادامه گفت: اگر برخی از گروه‌ها برای به تصویر کشیدن مسلمانان به عنوان «تروریست» تلاش کنند، به هدف خود نمی‌رسند و هرگونه تلاش برای تحریف شخصیت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم در مالدیو نیز با شکست روبه‌رو می‌شود.
گفتنی‌ست؛ اخیراً سازمان غیردولتی «شبکه دموکراسی مالدیو (MDN)»‌ گزارشی را با عنوان «ارزیابی مقدماتی افراط‌گرایی در مالدیو» منتشر کرده که به دلیل وجود مطالب توهین‌آمیز در حق پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و اصول اسلامی در آن، اعتراضات زیادی را به دنبال داشته است.فعالیت‌های این سازمان به‌طور موقت به حالت تعلیق درآمده است، اما علمای دینی و مردم خواستار ممنوعیت کامل فعالیت‌های این سازمان شده‌اند./ ایکنا؛ به نقل از “آواس مالدیو”
مصدر: سني او لاين