اخبارها » شمار فلسطینی‌‌های کشته شده در سال‌روز نکبت به 62 تن رسید

أضيفت في : 15-05-2018

وزارت کشور فلسطین سه‌شنبه 15 مه اعلام کرد که یک فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی در شرق نوار غزه کشته شد تا بدین ترتیب، شمار کشته شدگان فلسطینی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در روزهای برگزاری یادبود «نکبت فلسطینی» به 62 تن برسد.

شبكة دفاع از سنت/ وزارت کشور فلسطین سه‌شنبه 15 مه اعلام کرد که یک فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی در شرق نوار غزه کشته شد تا بدین ترتیب، شمار کشته شدگان فلسطینی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در روزهای برگزاری یادبود «نکبت فلسطینی» به 62 تن برسد.
غزه دوشنبه در سالروز نکبت (اعلام برپایی کشور اسرائیل)، شاهد افتتاح سفارت آمریکا در قدس با حضور ایوانکا ترامپ دختر رئیس‌جمهوری آمریکا و همسرش جرارد کوشنر بود. هم‌زمان در این روز اسرائیل 61 فلسطینی را در نوار غزه کشت و بیش از 2 هزار تن دیگر را زخمی کرد.
سه‌شنبه مراسم تشییع پیکرهای فلسطینی‌های کشته شده در روز دوشنبه در نوار غزه برگزار شد.
بنا بر اعلام منابع پزشکی فلسطینی، 57 تن از قربانیان، هدف اصابت گلوله‌های جنگی شلیک شده توسط نیروهای اسرائیلی قرار گرفتند. یک کودک در اثر استشناق گاز اشکاور جان سپرد و بقیه هم روز سه‌شنبه در اثر شدت جراحات جان سپردند.
مانع تراشی آمریکااز سویی منابع دیپلماتیک گفتند که ایالات متحده آمریکا، دوشنبه، جلوی صدور بیانیه‌ای از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد را گرفت که خواستار تحقیقی مستقل درباره خشونت‌ها در مرز میان اسرائیل ونوار غزه شده است.
در پیش‌نویس بیانیه پیشنهادی آمده است: «شورای امنیت از کشته شدن غیرنظامیان فلسطینی که بنا بر حقوق‌شان اعتراض مسالمت آمیز برگزار کرده بودند، ابراز خشم و تاسف می‌کند».
این پیش‌نویس ادامه داده است: «شورای امنیت خواهان اجرای تحقیقی مستقل و شفاف برای تضمین مجازات عاملان است».
در پیش‌نویس پیشنهادی بیانیه شورای امنیت آمده است: «شورای امنیت، از تحولات اخیر در مناطق فلسطینی که از سال 1967 در اشغال اسرائیل قرار دارد، از جمله در بیت‌المقدس شرقی و همچنین در چارچوب اعتراض‌های مسالمت آمیز در نوار غزه و تلفات اسف‌بار جانی حاصل از آن در میان غیرنظامیان».
مصدر: عربيه نت